اساتید در قید حیات را دریابیم


بیاد استادان دانشگاه ادبیات

سخنی درباره نهج البلاغه

 

توجه نمایید دوستان عزیزم
به دلیل اهمیت این موضوع اولین بار است در هر سه وبلاگم یک مطلب را قرار میدهم
از همه خوانندگان تقاضای جواب دارم
قبلا از بذل توجه همه دوستان ممنونم
سخنی با دوستانم و درد دلی با عزیزان جامعه فرهنگ ایران اسلامی
دیروز دوستی سوالی از من پرسید که بنده از پاسخ ان عاجز ماندم او گفت پسرم علاقه شدیدی به خواندن و یادگیری نهج البلاغه دارد اما متاسفانه سه ماه است بنده در تهران نمی توانم مرکزی را در این خصوص بیابم. من ابتدا جا خوردم ولی بعد از کمی تحقیق پی بردم که دوست خوبم حقیقت را بیان میدارد.
راستی چرا با وجود اینکه کشور ایران اسلامی که بزرگ پرچمدار شیعه در جهان است و نهج البلاغه نیز بعد از قران جایگاهی رفیع در مذهب شیعه دارد اینگونه مهجور مانده .
بدیهی است بنده با تمام عقل ناقصم نتوانستم پاسخی در خور توجه بایشان بدهم و از شما تقاضای کمک و همکاری را دارم.
در کوچک ترین محل و محافل علمی و فرهنگی دار القران و حفظ و قرائت قران کریم وجود دارد و اساتید برجسته در جای جای ایران اسلامی به این مهم پرداخته و می پر دازند و در همه جا مسابقات مختلف قرانی برگزار میگردد حال سوال پیش می اید چرا در مورد نهج البلاغه کمترین توجه ای صورت نمیگیرد و این کتاب ارزشمند که جای جای ان پر از درس انسانی و علمی و معنویت است مهجور است .
نهج البلاغه خود بزرگترین منبع برای حاکمان اسلامیست فرمان و نامه علی(ع) به مالک اشتر را می توان به حقیقت ایینه بتمام معنا ی اداره یک حکومت انسانی و مردمی و اسلامی دانست من در گذشته به این نامه در وبلاگم پرداخته ام ان را بخوانید و در تمامی موارد از کوچکترین تا بزرگترین مباحث اداره حکومت و مردمداری را در ان خواهید یافت حالا چرا به این مهم کمتر و یا اصلا توجه ای حتی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی به ان نمی شود خود سوالی بزرگ است.
حالا شما دوستان جواب دهید ممنونم
ضمنا میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) خاتم النبیین را به شما و خا نواده گرامیتان تبریک عرض می کنم

   + سید جمال طباطبایی ازاد - ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۱٢/۱